Bytová zeleň - tvorca atmosféry a úsmevu

V lekárskych výskumoch je dokázané, že úsmev a pozitívna atmosféra sú základným liekom až na 87% chorôb, ktoré nás trápia. Ak ste absolvovali kúpu bytu, alebo domu, nepatríte do kategórie obyvateľov slnečného pobrežia obklopeného prekrásnou prírodou, týchto pár riadkov vám pomôže vyčarovať si jednoducho vo svojom domove kúsok prírody, pokojného prostredia a neprehliadnuteľného úsmevu.

Kvety a bytová zeleň sú tvorcami pokojnej atmosféry, zvlhčujú a obohaťujú vzduch a v neposlednom rade plnia estetickú funkciu.

V súčastnej dobe patrí medzi módne trendy návrat k prírode. V domácnosti, kancelárii si vypĺňame prostredie okolo nás drevom, kameňom, používame vzory vychádzajúce z prírodného základu aj pri nástenných tapetách, textíliách a plastové doplnky, ktoré boli v minulosti módnym štýlom dávame do úzadia.

Priestor kuchyne vypĺňame bylinkami, prútenými košíkmi a rôznymi skladačkovými systémami na upevnenie čo najväčšieho množstva funkčnej, v gastronómii použiteľnej zelene.

Fiori radí:

Ak je váš byt v modernom štýle a máte radi eleganciu, vyberte orchidey. Ak vám vyhovuje skôr rustikálny typ, rozhodnite sa pre fialky (Saintpaulia), alebo hortenziu (Hydrangea macrophyla). Hortenzia sa môže pestovať v interiéri iba obmedzene z dvoch dôvodov - rýchlo rastie a tiež v zime potrebuje chladnejšie prostredie. Aby kvety vydržali čo najdlhšie, nemala by byť na príliš teplom mieste (15 - 20°C). Nároky na zálievku sú vyššie - substrát však nesmie preschnúť ani byť veľmi mokrý.

Medzi skutočné trendové rastliny do moderného interiéru patrí zamiokulkas (Zamioculcas). Je to nenáročná rastlina, pretože sa jej darí takmer všade a vždy. Má nádherné lesklé listy a exotický vzhľad, okrem iného sa tiež bez problémov rozmnožuje - stačí vložiť odlomený list do substrátu , polievať a čakať. Je to rastlina, ktorá znesie od svetlého stanoviska až po tienisté miesto všetky podmienky. Treba však tomu prispôsobiť zálievku. Na svetlom mieste polievame častejšie a v tieni veľmi málo. Nič sa jej nestane ak ju zabudnete poliať aj tri týždne.

Pri výbere črepníkov používajte jednoduché tvary, ktoré odrážajú základné sily prírody, bielu farbu kombinujte so striebornými tónmi - pôsobí to elegantne a čisto. Výrazný kontrast tvorí kombinácia sýtozelených rastlín s masívnym drevom. Hrubé tkaniny a jemné odtiene vytvoria vo vašom domove pokojnú atmosféru. Smelo umiestnite trávy do sklených váz. Vždy si však uvedomte, akým štýlom sa chcete uberať - moderným, minimalistyckým východným, rustikálnym, hi -tech, nostalgickým škandinávskym a pod.

Ak si nie ste istí pri výbere zelene do vášho domova, profesionálni floristi z Fiori vám radi poradia a zrealizujú kompletné osadenie zelene v domácnosti. Navštívte nás v sieti kvetinárstiev Fiori, alebo nám napíšte a o zvyšné sa postará Fiori.